FİRMA Geri

  

 STOEGER SİLAH SANAYİ A.Ş FİRMA PROFİLİ

1989 yılında kurularak sektörün öncü fimalarından biri haline gelen Vursan Silah Sanayi A.Ş 2000 yılından itibaren Türk-İtalyan ortaklığı ile varlığını devam ettirmiş, 2002 yılında tüm hisselerinin Beretta Holding bünyesine dahil olması ile beraber uluslar arası bir firma kimliği kazanmıştır. Bu tarihten itibaren Türk atıcılık ve avcılık sektörünün ve savunma sanayinin parlayan yıldızı haline gelen firmamız, 2004 yılında ünvan değişikliği ile Stoeger Silah Sanayi A.Ş ismini almıştır. 500 yıllık bir dünya devinin bünyesinde yeni bir vizyon ile yeni misyonlar yüklenen firmamız, 15.000 metrekare kapalı alana kurulu modern tesislerinde en son teknoloji ile üretimine devam etmektedir.  

2005 yılında Milli Savunma Bakanlığı’ndan Tesis Güvenlik Belgesi ve Tabanca Üretim Müsaadesi alan firmamız, daha önceki yıllarda Fabbrica d’Armi Pietro Beretta S.p.A. firması tarafından İtalya’da üretilen, Cougar 8000 modeli tabancayı sadece Türkiye’de Yatırımlarımız, sadece tesisleşme ve makine parkı oluşturmakla kalmamış, modernleşmenin bir uzantısı ve hatta gereği olarak en son bilişim ve işletim sistemlerinin gerek mühendislik, üretim ve tedarik, gerekse muhasebe ve finans yönetiminde uygulanmasına başlanmıştır.

 

QAD yazılımı olan MFG/PRO sistemi bunlardan biridir.Mühendislik ve Ar-Ge çalışmalarımızda ise konusunda dünyada tercih edilen UNIGRAPHICS programı kullanılmaktadır. Firmamız 2004 yılında ISO 9001: 2000 sertifikasını alarak uzun süredir var olan kalite sistemini belgelemiştir.Stoeger Silah Sanayi AŞ’nin faaliyet alanı üretmek ve ürettiğini satmak ile sınırlı değildir. Beretta Holding çatısı altında üretici olarak faaliyet gösteren firmamız aynı zamanda Holding bünyesinde bulunan Beretta, Benelli, Franchi, Sako, Beretta-Benelli Iberica, BAM-Stoeger ve Burris gibi dünyaca ünlü markaların da Türkiye distribütörlüğünü ve bazı bölge ülkeler için temsilciliğini de üstlenmektedir.Stoeger Silah Sanayi AŞ sürekli gelişim, hep daha iyisini arayan kalite yaklaşımı ve profesyonel kadrolarıyla sivil pazarda %100 müşteri memnuniyetini, askeri ve polis kanadında ise savunma sanayinin bir parçası olmanın sorumlulu¤u ile her zaman müşterilerinin hizmetinde olacaktır.