YILIN AV TÜFEĞİ M3500 Geri


NRA, Stoeger M3500`ü Yılın Av Tüfeği Seçti

ACCOKEEK, MD-- Stoeger Model 3500 3½ inç Magnum American Rifleman editörlerinin gerçekleştirdiği çekişmeli bir karşılaştırma testi ve değerlendirmesinde mücadele ederek "2012 Golden Bullseye Yılın Av Tüfeği" seçilmiştir. 15-18 Mayıs tarihleri arasında St. Louis, Missouri`de gerçekleştirilecek 2012 NRA Yıllık Toplantısı`nda Stoeger`e takdim edilecektir.

Stoeger 3500`ün temelinde hızlı ve güvenilir işleyiş için sürgüsünde yalnızca üç hareketli parçayla basit ve etkin olabilen kanıtlanmış Inertia Driven® işletim sistemi yatmaktadır. Eski gaz sistemli silahların aksine M3500`ün Inertia Driven® mekanizması esas itibarıyla kubuzda yer alarak Stoeger M3500`e daha iyi ve daha merkezlenmiş denge ve salınım sağlar. Mekanizmaya itici gaz salınmadığından M3500 daha uzun süre daha temiz kalır ve doğası gereği daha güvenilirdir.

M3500 2¾ inç sahra fişeklerinden güçlü 3½ inç Magnum`a kadar her çeşit fişeği ayar gerektirmeksizin alır. Güvenilirlik ve performans açısından kendi fiyat aralığındaki başka 3½ inç yarı otomatik onunla boy ölçüşemez. İşletim sisteminin kanıtlanmış dayanıklı tasarımı sayesinde Stoeger 3500 Modeli hemen her türlü avcılık zorluğuyla başa çıkarak avcılara büyük değer sağlar.

Tüm M3500`ler dört adet şok tüpü (Tam, Modifiyeli, Geliştirilmiş Silindirli ve Toplu Saçma Şoklu) ve düşüklük ve kayıklık ayarı için bir şim kiti ile birlikte mevcuttur. Kubuz delikli ve yivli olup bir Weaver tipi dürbün ayağı standart olarak sunulur. Vidalı bir çelik geri tepme kesicisi dahil edilmiş olup Magnum fişekleri kullanılırken geri tepmeyi azaltmak amacıyla dipçiğe takılabilir. M3500 üç farklı boya ile sunulur - Mat siyah sentetik, Realtree® APGTM ve Realtree® Max-4TM.

Benelli USA Pazarlama ve İletişim Başkan Yardımcısı Stephen McKelvain "NRA Yayınları grubundan bu prestijli ödülü kazanmak Stoeger`in kalite, güvenilirlik ve değere olan bağlılığını tam da buna uygun olarak kanıtlamaktadır, bu da bizi gururlandırıyor" dedi. Sözlerine şöyle devam etti, "M3500 Stoeger ürünlerinin kalitesini sürekli artırarak avcılar için her yerde mükemmel seçim haline getiren bir değer fiyatı sürdürecek bu bağlılığın bir diğer örneğidir."